ANASAYFA Eski Web Arayüzü       
 HABERLER
Bahşılı Belediyesi 1. İstişare Toplantısı
04 Nisan 2022 Pazartesi
Yazı boyutu :

İlklerin Başkanından Demokrasi Şöleni

         Bahşılı Belediyesi, Başkan Recep Zafer Tekin’in girişimleri ile, yap işlet-devret yöntemiyle inşaası gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük kıl çadır salonunda ‘’1. İstişare Toplantısı’nı’’ düzenledi.

Salonun girişinde gelen konuklara takdim edilmek üzere Bahşılı Belediyesinin hazırladığı içinde Başkan ve ekibinin yürürlüğe koyduğu çeşitli faaliyetleri içeren ‘’Sizin Sayenizde’’ adlı broşürler teşhir edildi. Program, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’in göreve geldiği günden bugüne yürüttüğü belediye hizmetleri ve gerçekleştirdiği onlarca başarılı projelerden oluşan slayt gösterisi ile açıldı.

         Ardından toplantıya katılan konuklarına hitap etmek için kürsüye çıkan Başkan Tekin, yaptığı konuşmada: ‘’ Belediye Başkanlarım, Belediye meclis üyesi, İl genel meclis üyesi, muhtarlarım ve tüm hazirun hoş geldiniz şeref verdiniz, Allah sizlerden razı olsun… İstişare, bize sünnet, efendimize farz… Biz bu istişare toplantılarını her yıl yapmayı planlıyorduk fakat Covid-19 diye bir hastalık geldi, bu şartlar altında insanlarımızı sıkıntıya sokmak istemedik. İnşallah ilerleyen günlerde daha büyük ve daha çok ilçe sakinine ulaştığımız organizasyonlar yapacağız. Burada ki gayemiz, biz neler yapmaya çalıştık, neleri vaad ettik, neler yapacağımızı göstermek, anlatmak… Artı biz her şeyi göremiyoruz, bilemiyoruz, birçok yoğunluğumuz oluyor, atlayabildiğimiz hususlar ve yahut ekonomik şartları karşılayamadığımız durumlar olabiliyor, bu nedenle sizlerle istişare ederek, sizlerin öngörüleri ile gözden kaçırabildiğimiz durumlara geri dönüp, not tutup bunların üzerinde çalışmalarımızı tekrar şekillendirmek istiyoruz.’’ dedi.

         Başkan Recep Zafer Tekin konuşmasının devamında; ‘’Victor Hugo’nun bir sözü var; ‘Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar.’ diyor. Bundan önceki 1985 yılından itibaren birçok belediye başkanları geldi geçti, hepsinden Allah razı olsun elinden gelen hizmetleri yaptılar… Yapmaya çalıştılar. Zaman zaman bizde davet ediyoruz, onlarla görüşüyoruz. Biz yanlarına gidiyoruz onların tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyoruz…

         3 yıl önce bugün ‘’Şehr-ül Emin’’ beraatını Rabbimin izni ile sizler bize verdiniz, bizde taahütlerimiz doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalıştık, gayret ettik. Tabii tam süremiz tamamlanmadı, önümüzde Allah izin verirse 2 yılımız daha var, ilçemizde birkaç eksiğimiz var onları da tamamlayacağız. ‘’

         Başkan Tekin: ‘’ Bahşılı’da ciddi manada altyapı ve üstyapı problemleri vardı, pek çoğunu çözdük. İlçemizi 25 km sıcak asfalt ile tanıştırdık. İlçemiz arayollarına dönüştürülmüş asfalt attık, TOKİ yollarına ve mezarlık yollarımıza asfalt attık. İhtiyaç sahiplerimize dağıtılmak üzere GiysiBank’ı kurduk, 15 Temmuz Meydanımızı yaptık, yeni parklar yaptık, ilçemize Millet Kıraathanesi Kitap Okuma Evi kazandırdık, yapılan girişimler sonucu belediyemize 1 adet vidanjör, 1 adet ilaçlama makinesi, ücretsiz ulaşım için servisler, yol süpürme aracı, çöp taksi vs. birçok hibe araç kazandırdık. Gasilhanemizin yapımını tamamladık. Şehit ve Gazilerimiz için piknik alanı yaptık ve bunlar gibi niceleri. Bunlar tesadüfen yapılan hizmetler değildir, bunlar bir mücadele sonucu ilçemize kazandırılmıştır…

         Sizlere küçük küçük slaytlar hazırladık, 15 dakika sonra yemeğe geçeceğiz, sizi de çok sıkmak istemiyorum. Ben bir protokol konuşmasının dışında sizlerin önerilerinizi, görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum, lütfen aklınıza takılan her şeyi sorunuz. ‘’ diye konuştu.

         Vatandaşlar Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’in konuşmasının ardından Başkana sorularını, düşüncelerini ilettiler. Samimi bir atmosferde geçen diyaloglar tarafların birbirlerini anlamasında, düşüncelerin paylaşılıp, fikir alışverişinde bulunulmasına katkı sağladı.


 

 

 

İstişare Toplantısının Videosu İçin Tıklayın

 

 

   Okunma sayısı : 441


Bahşılı Belediyesi | Copyright © 2014
Web Tasarım: kergisi

BELEDİYEMİZ
İLÇEMİZ
İLETİŞİM
 Cumhuriyet Meydanı - Bahşılı / Kırıkkale
 0318 366 16 42 - 0318 366 17 72
 0318 366 17 71