ANASAYFA Eski Web Arayüzü       
 HABERLER
23 Nisan Bahşılıda Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan 2022 Cumartesi
Yazı boyutu :

ÇOCUKLAR BÜYÜLEDİ

            Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1920’de Türk milletinin bağımsızlığı yolunda attığı ilk adım olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bahşılı 15 Temmuz Meydanı’nda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Bahşılı Kaymakamlığı, Bahşılı Belediyesi ve Bahşılı İlçe Milli Eğitim müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen programa; Kaymakam Mehmet Emre Yıldız, Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, mülki amirler, okul müdürleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve Bahşılı Halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmaları ile açılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı, 3-A Sınıfı öğrencisi Ahmet Baran Çalış ‘ın “23 Nisan” adlı şiiri okuması ile devam etti.

ÖĞRENCİLERİN HAZIRLADIĞI GÖSTERİLER İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

            Şehit Yusuf Alsancak Öğrencilerinin ront gösterisinin ardından, Atatürk İlkokulu Öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, Beyaz Kelebekler Anaokulu Öğrencilerinin “Hayat Bayram Olsa” ve “El Salla El Salla” adlı gösterisi, Atatürk İlkokulu 1/B Sınıfı öğrencisi Buğlem Ada Dönmez’in “23 Nisan” adlı şiiri seslendirmesi, Barbaros İlkokulu Öğrencilerinin “Atamın İzindeyiz, Atatürk İlkokulu Öğrencilerinin “Dünya Çocukları” ve Barbaros İlkokulu Öğrencilerinin “Biz Anadoluyuz” adlı gösterileri ile izleyicilerden büyük beğeni aldı.

DÜNYA BARIŞI MESAJI

            Atatürk İlkokulu Öğrencilerinin “Dünya Çocukları” adlı gösterisinde, çocuklar evsel atıklardan geri dönüştürdüğü kıyafetler ile bir defile sergiledi. Defilede öğrenciler dünya üzerinde ki diğer milletlerin geleneksel kostümlerini ve etnik dans figürlerini sahneleyip, gösterilerinin sonunda hazırladıkları dünya maketinin etrafında el ele tutuşarak ‘’dünya barışı’’ ve kardeşlik mesajı verdiler. Hazırlanan gösteri 23 Nisan ruhunu tam anlamıyla yansıtırken, öğrenciler izleyicileri kendilerine hayran bıraktı.

GELECEĞİN BAŞKANLARINI MAKAMINDA AĞIRLADI

            Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, ilçede ki çocukları makamında ağırladı. Gelenekselleşmiş bir günlük başkanlığın tadını doyasıya çıkaran çocuklar, Başkan Recep Zafer Tekin’den, kitap ve oyuncak hediyelerini alarak bir günlük Belediye Başkanlığı deneyimlerini tamamladı.

 

 

 

   Okunma sayısı : 758


Bahşılı Belediyesi | Copyright © 2014
Web Tasarım: kergisi

BELEDİYEMİZ
İLÇEMİZ
İLETİŞİM
 Cumhuriyet Meydanı - Bahşılı / Kırıkkale
 0318 366 16 42 - 0318 366 17 72
 0318 366 17 71