ANASAYFA Eski Web Arayüzü       
 HABERLER
Beşinci etap TOKİ 365 gün sonra hazır
17 Ocak 2023 Salı
Yazı boyutu :

Beşinci etap TOKİ 365 gün sonra hazır

Bahşılı’da beşinci etap TOKİ için start verildi. Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, konutların 365 gün sonra hazır olacağını söyleyerek çalışma ile ilgili bilgi verdi.

BAŞKAN TEKİN BİLGİ VERDİ

Başkan Tekin sosyal medya hesabında bölgeden canlı yayın yaparak çalışma ve proje konusunda bilgiler vererek, “Burası çok zor şartlarda bu hale geldi. 3 yıl önce müracaat etmiştik. Sayın bakanımızla bakan yardımcılarıyla görüştük. Üç tane müteahhit girdi. Biz bu işi yapamayız diye vazgeçtiler. Sağ olsun bir yiğit delikanlı kardeşimiz çıktı. ‘Burayı yapacağım. 365 günde teslim edeceğiz’ dedi. Şimdi burada neler var? 210 tane konut yapılıyor. Bir tane cami ve bir yaşam merkezi mevcut. Şu anda alanda kanalizasyon çalışmaları bitti. Kırıkkale'nin en yüksek rakımlı yeri burası. Kırıkkale kuşbakışı yaklaşık bir buçuk 2 km. Kırıkkale'deki evler vesaireler hepsi buradan görünüyor. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz, büyük balkonlarında çay içebileceğiniz çok güzel bir yer” dedi.

HEMEN BAŞLANIYOR

Şantiye şefi de yürütülen proje ve çalışmalar konusunda, “Projede 210 konut bir cami, bir de 3 dükkân, bir ticaret merkezimiz var. Tepenin olduğu kısımda şu anda biz şantiye alanını yapmaya çalışıyoruz. Çok hızlı bir şekilde inşaata başlayıp  kazıya da pazartesi günü başlamış olacağız. İnşallah hayırlısıyla ondan sonra zaten burada hızlı bir şekilde inşaatımızı yapıp çıkacağız. Çevre düzenlemesiyle beraber tabii ki de. Buranın rakımı 830 civarlarında” dedi.

VATANDAŞLAR ÇOK MEMNUN

İlçe sakinlerinin de görüşünü alan Başkan Tekin, onların da açıklamasını aktardı. İlçe sakinlerinden bir vatandaş, “Beşinci etap TOKİ’nin yeri gerçekten Bahşılı’ya ile hakim bir yer, gayet güzel. İnşallah kısa sürede yapılarak hemşerilerimizin hizmetine sunulur. Benim de burada bir dairem var. İnşallah ben de kısa zamanda bitmesini bekliyorum. Siz sevgili başkanıma da teşekkür ediyorum. Bu hizmeti Bahşılı’ya sunduğunuz için” dedi. Bir başka vatandaş ise, “Benim için gerçekten çok güzel bir hizmet. Gerçekten vatandaşların faydasına olabilecek, oturabileceği çok güzel bir yer. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

   Okunma sayısı : 990


Bahşılı Belediyesi | Copyright © 2014
Web Tasarım: kergisi

BELEDİYEMİZ
İLÇEMİZ
İLETİŞİM
 Cumhuriyet Meydanı - Bahşılı / Kırıkkale
 0318 366 16 42 - 0318 366 17 72
 0318 366 17 71