ANASAYFA Eski Web Arayüzü       
 EKONOMİ
İlçe Ekonomisi Tarım ve Hayvancılığa dayalıdır. İlçede faaliyet gösteren az sayıda Sanayi tesisinin başında Gaz Beton, LPG dolum tesisini sayabiliriz. Tarımsal üretimden sağlanan gelir İlçe ekonomisinde belirleyici rol oynamaktadır. Tarıma elverişli toplam 9447 hektarlık alanda Başta buğday ve arpa olmak üzere nohut ve çerezlik ayçiçeği ekimi yaygındır. Sulanabilen arazilerde ise azda olsa değişik tür yaş sebze yetiştirilmektedir.

Karaahmetli Kasabası ile Sarıkaya, Küreboğazı ve Çamlıca köylerinde düz arazi ve vadi içerisinde kuru tarıma dayalı hububat ekimi yapılmaktadır. Ancak; hububat üretimi istenilen seviyeye ulaşılmamıştır. Yörede kuru tarım yapılması tarlaların miras yoluyla bölünerek küçülmesi üretim maliyetini artırmakta bu durum ise verimi olumsuz yönde etkilemektedir. Tarıma elverişli arazilerin ancak 250 Hektarlık kısmı halkın kendi olanakları ile sulanabilmekte devlet tarafından Kapulukaya barajı, ve Kızılırmak nehrinin ilçemiz hudutlarında bulunması ilçemiz için avantaj olmakla birlikte Devlet tarafından yapılacak olan su kanalları ile yaklaşık 3000 Dekar alanın kuru tarımdan sulu tarıma geçileceği ve bunun ülke ekonomisi ile çiftçilerimizin gelir kaynakları artacağı kaçınılmazdır.

İlçe ve Köylerinde tarımsal amaçlı Köy Kalkındırma Kooperatifler bulunmamaktadır. İlçemizde Ziraat Bankası'nı  şubesi ve bir adet atmsi vardır.

İlçede mevcut hayvanlardan elde edilen hayvansal ürünleri işleyip değerlendirilebilecek bir kuruluş ve ticari müessese olmadığından yapılan üretimin büyük bir kısmı iç tüketimde (aile) kullanılmakta olup, az bir kısmı da İl merkezinde pazarlanmaktadır. İlçemiz ve köylerimizde herhangi bir maden kuruluşu ve işletmesi bulunmamaktadır.

İlçe orman yönünden fakir olup, Kızılırmak yatağında ve çevresinde kerestelik ve kendiliğinden yetişmiş söğüt ve kavak ağaçları yanında yüksek kesimlerde çalılık ve meşelikler vardır.Bahşılı Belediyesi | Copyright © 2014
Web Tasarım: kergisi

BELEDİYEMİZ
İLÇEMİZ
İLETİŞİM
 Cumhuriyet Meydanı - Bahşılı / Kırıkkale
 0318 366 16 42 - 0318 366 17 72
 0318 366 17 71